We leven in onzekere tijden.
Internationale conflicten – zoals de oorlog in Oekraïne en de spanningen met China – hebben hun weg gevonden naar het digitale domein. Cyberaanvallen op vitale sectoren nemen toe, en de zorgsector is daarbij een van de belangrijkste doelwitten.
Volgens de MIVD bevindt Nederland zich in een grijs gebied tussen vrede en oorlog. In een recent NOS-artikel wordt duidelijk dat statelijke actoren hybride aanvallen inzetten om onze samenleving te ontwrichten.
De eerstelijnszorg staat in de frontlinie.
Waar eerst vooral ziekenhuizen werden geraakt, zien we nu dat ook huisartsen, apotheken, tandartspraktijken en GGZ-instellingen doelwit zijn. Niet alleen vanwege de enorme hoeveelheden gevoelige patiëntgegevens, maar ook vanwege hun centrale rol in de zorgketen.
Volgens Z-CERT zijn het bovendien steeds vaker de leveranciers van zorginstellingen die worden aangevallen. Deze zogeheten supply chain attacks kunnen de continuïteit van zorgverlening ernstig in gevaar brengen.
Cybersecurity is geen bijzaak meer – het is cruciaal.
Bij Techni Team helpen we eerstelijnszorginstellingen om hun ICT en digitale weerbaarheid op orde te brengen. Met veilige werkplekken, proactieve monitoring en aandacht voor de hele keten zorgen we dat jouw organisatie klaar is voor de risico’s van vandaag én morgen.
Zorg begint met vertrouwen. Vertrouwen begint met digitale veiligheid.
Neem contact op met Techni Team als jij jouw ICT en cybersecurity naar een hoger niveau wilt tillen. Wij denken graag met je mee.